انجمن رمز ایران
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
نهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 15:30 الی 17:30 روز چهارشنبه 23 فروردین 96 به ریاست آقای دکتر محمدرضا عارف و با حضور اعضاء این شورا در محل دبیرخانه انجمن برگزار گردید.
تشکیل شورای اجرایی انجمن رمز ایران در فروردین ماه 96
نهمین جلسه از دوره نهم شورای اجرایی انجمن رمز ایران در ساعت 15:30 الی 17:30 روز چهارشنبه 23 فروردین 96 برگزار گردید.

در این جلسه که با تلاوت آیاتی از قران کریم آغاز گردید، ابتدا گزارش کلی فعالیت­های دبیرخانه و خزانه­ داری انجمن در فاصله زمانی سپری شده از جلسه قبلی شورای اجرایی در تاریخ 18/12/95 ارائه گردید. در ادامه، اقدامات دبیرخانه دائمی کنفرانس­ های انجمن در خصوص تعیین سخنرانان مدعو و کلیدی کنفرانس چهاردهم و همچنین پیشنهاد تخفیفات ثبت نام برای حامیان و اعضای حقوقی به اطلاع رسید و پس از آن گزارش دبیر کنفرانس در خصوص فعالیت­ های انجام شده برای تأمین امکانات و منابع مالی مورد نیاز ارائه شد. سپس در بخش گزارش انتشارات و کارگروه واژه­ گزینی افتا اعلام گردید که نسخه اول نرم­ افزار کاربردی واژگان افتا بر روی گوشی ­های تلفن همراه آماده استفاده کاربران شده است. در ادامه، کمیته ­های ارتباطات، علمی، فناوری و صنعت، نظارت و ارزیابی، مطالعات راهبردی، کمیته شاخه­ های دانشجویی و کمیته روابط بین ­الملل گزارش اقدامات خود را بیان نمودند. در بخش پایانی جلسه به برنامه برگزاری اولین نشست هم­ اندیشی انجمن در سال 1396 که روز چهارشنبه 30 فروردین برگزار می­شود پرداخته شد. با نمایش پوستر این نشست، عنوان کلی و موضوعات پیشنهادی برای  سخنرانان آن مورد تأئید قرار گرفت و پیشنهاد شد که زمان برگزاری این نشست از ساعت 17 الی 19:45 اعلام گردد تا فرصت دیدار نوروزی اعضاء نیز در ابتدای آن فراهم باشد.

از جمله تصمیمات متخذه در این جلسه می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

      1-   مقرر شد بودجه درخواستی کمیته­ های انجمن ظرف دو هفته آینده داده شود تا در جلسه آینده مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

      2-مقرر گردید کمیته فناوری و صنعت با همکاری سندیکای افتا در خصوص تدوین یک آئین­نامه به منظور انتخاب محصولات داخلی برتر در حوزه افتا که می­توانند از طریق نمایشگاه مجازی بر روی وب­سایت انجمن معرفی شوند اقدام نمایند.

      3-  مقرر گردید موضوع اشتغال فارغ­ التحصیلان حوزه رمز و امنیت اطلاعات از جنبه­ های مختلف در دستور کار بررسی کمیته ­های انجمن قرار گیرد . 

      4-مقرر شد برگزاری جلسه­ای با حضور مسئولین ارشد وزارتخانه­ ها و سازمان­های مخاطب کارگروه امنیت سامانه­ های کنترل صنعتی در تیرماه 1396 برنامه­ ریزی شود تا در این جلسه با حضور آقای دکتر عارف، اهداف انجمن از انتخاب محور علمی ترویجی انتخاب شده برای کنفرانس چهاردهم تبیین گردد و از این مسئولین خواسته شود با پشتیبان­ های خود، انجمن را در دستیابی به اهداف مورد نظر یاری نمایند.

جلسه بعدی شورای اجرایی انجمن رمز ایران در روز چهارشنبه 20/02/96 برگزار خواهد شد.

تاریخ:
1396/01/28
تعداد بازدید:
489
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal